Następnym razem, gdy będziesz w hotelowej windzie, spróbuj znaleźć przycisk na 13. piętro. Istnieje duża szansa, że ​​nie będziesz w stanie. Szaleństwo?

Przez lata hotelarze ulegali dobrym staromodnym przesądom, kiedy tworzyli swoje plany. I chociaż praktyka “usuwania” 13. piętra – lub wymazywania jego śladów – może wydawać się nieco drastyczna, to można ją częściowo przypisać bardzo prawdziwej fobii. W szczególności, triskaidekafobii, która jest ekstremalnym strachem przed liczbą trzynaście. Szczerze mówiąc, piątek 13 jest uważany za najbardziej pechowy dzień miesiąca, ale są też ludzie, którzy uważają, że to nie zbieg okoliczności, że księżna Diana zginęła na 13 filarze tunelu Pont de l’Alma, lub że katastrofa promu kosmicznego Columbia nastąpiła podczas 113 lot statku.

Poprzez usunięcie 13. piętra wielu właścicieli hoteli zapewniło sobie, że nie zrażają przesądnych klientów. Ale czy warto się kłopotać? Zgodnie z artykułem amerykańskim artykułem, 13% rezydentów będzie niechętnie reagować na przydzielenie pokoju na 13 piętrze. W tym samym artykule weteran branży hotelarskiej J.W. Marriott Jr. odpowiedział: “To była jedna z pierwszych rzeczy, których się nauczyłem: nie idź na 13.”

Jak więc praktyka utrzymuje się w dużym mieście takim jak Chicago? Jako jeden z najstarszych hoteli w mieście luksusowy hotel Palmer House Hilton ma 13. piętro. “Wiele starszych budynków nadal posiada 13 piętro, a Palmer House Hilton ma 140 lat, więc trudno powiedzieć, czy deweloperzy w ogóle mieli na to ochotę” – dodaje przedstawiciel ds. Obsługi klienta hotelowego w hotelu. Jednak dwie przecznice dalej, w 105-letnim hotelu Burnham, sprawy wyglądają nieco inaczej. “Tu nie ma 13. piętra – istnieje 12, a potem 14” – powiedział pracownik recepcji. “Ludzie tak naprawdę tego nie zauważają; Myślę, że to standardowa praktyka w Chicago. Szczerze mówiąc, nie sądzę, że widziałem 13 piętro w mieście. “

Autor postu: jane

bizplan