Od starożytności do czasów współczesnych

Na początku był ogień w kominku, ciepły posiłek i dach nad głową. Tak zaczyna się historia branży hotelarskiej. Ludzie oferowali gościnność znużonym podróżnikom, odkąd nasi przodkowie zamieszkiwali Ziemię od 100 000 do 200 000 lat temu.

Kilka lat później, w czasach starożytności, uzdrowiska i łaźnie często zapewniały miejsce do spania i były popularnymi atrakcjami dla osób poszukujących odpoczynku i relaksu.

W średniowieczu to przede wszystkim klasztory i opactwa zapewniały podróżnym zakwaterowanie. W tym okresie na popularnych szlakach handlowych otwierano coraz więcej zajazdów i pensjonatów, aby zapewnić żywność i zakwaterowanie podróżującym kupcom i ich koniom.

To nie były hotele, jakie znamy dzisiaj. Łańcuchy hotelowe, takie jak “Ritz”, pojawiły się setki wieków później i były przejawem rosnącego dobrobytu rozwijających się narodów przemysłowych.

Branża hotelarska, która zawsze starała się sprostać zmieniającym się potrzebom i potrzebom społeczeństwa, rozwinęła się w międzyczasie w bardzo złożoną gałąź gospodarki. Dziś branża hotelowa obejmuje wszystkie kategorie obiektów od niedrogich pensjonatów po luksusowe pięciogwiazdkowe hotele. Strategie zarządzania hotelem musiały dostosować się do tych zmian i można powiedzieć, że strategie te weszły nawet w sferę nauki. Zapotrzebowanie i wybór przedmiotów, które można badać, takich jak zarządzanie hotelami lub hotelarstwem, pokazują rosnącą akademickość branży hotelarskiej.

Autor postu: jane

bizplan