Może wybierasz się do Japonii. Może nie, ale pewnego dnia, masz nadzieję się wybrać. Istnieje wiele opcji zakwaterowaniu w kraju kwitnącej wiśni – od luksusowych hoteli i tradycyjnych zajazdów po bardziej ekonomiczne zakwaterowanie. A może po prostu spóźniłeś się na ostatni pociąg i potrzebujesz gdzieś spędzić noc. W takim wypadku na ratunek przychodzą hotele kapsułowe. Jest to forma noclegu, która mocno kojarzy się nam właśnie z Japonią.

W latach 60. słowo “kapsuła” zaczęło pojawiać się w języku japońskim. Czasami angielskie słowa zmieniają znaczenie po zaabsorbowaniu w języku japońskim, ale słowo “kapsułka” ma podobne znaczenie do tego, co po angielsku: bardzo futurystyczne i zwarte.

Podczas wizyty w hotelu kapsułowym warto wiedzieć o kilku rzeczach. Jednym z nich jest to, że wiele hoteli kapsułowych to jest dostępnych tylko dla mężcznyzn. Tradycyjnie są one skierowane do przedsiębiorców. Jednak są hotele kapsułowe z piętrami tylko dla kobiet. Niektóre z najnowszych (i najładniejszych) hoteli kapsułowych są skierowane zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.

Opłaty za hotele kapsułowe wynoszą zwykle od 30 do 50 USD za noc, w zależności od hotelu. Ale ta cena często obejmuje szybki dostęp do Internetu oraz, w zależności od hotelu, podstawowe udogodnienia, takie jak kosmetyki.

Autor postu: jane

bizplan