Więc myślisz, że masz to, czego potrzeba, aby być w branży hotelarskiej? Masz ochotę pracować w hotelu, prawda? Oto wszystko, co musisz wiedzieć o tej pracy!

Gościnność to sztuka sprawiania, by ludzie czuli się mile widziani, czuli się komfortowo i byli zadowoleni, więc najlepszym dobrem w branży hotelarskiej jest gotowość do zadowolenia gościa. Dopasujesz się i łatwo znajdziesz pracę, jeśli jesteś urodzonym gospodarzem. Połącz to z etyką pracy zorientowaną na usługi i jesteś na dobrej drodze do zaznaczenia wszystkich pól na karcie wymogów do pracy w hotelu.

Hotel składa się z szeregu specjalistycznych działów, takich jak recepcja, sprzątanie, kuchnia, usługi gastronomiczne, rozrywka i administracja. Nadzór nad hotelem sprawuje dyrektor generalny, któremu przekazują raporty szefowie różni departamentów.

Różne role w hotelu
Jaką rolę odegrasz, zależy od twoich osobistych zainteresowań – jeśli lubisz cyfry i rozliczanie faktur, możesz pracować w dziale księgowości. Jeśli lubisz wyzwania i uważasz się za kompetentnego i komunikatywnego; możesz pracować jako konsjerż. Niezależnie od tego, co zdecydujesz się zrobić, wiedz, że wysiłek zespołu ma kluczowe znaczenie dla zadowolenia gości hotelowych, a jeśli nie jesteś towarzyską osobą i graczem zespołowym, to front prawdopodobnie nie jest dla ciebie …

Jeśli kochasz ludzi, pokochasz pracę w hotelu. Żadne dwa dni nie będą do siebie podobne. Chociaż podstawowa praca może być taka sama, zawsze będzie coś nowego, gdy goście będą przychodzić i odchodzić.

Istnieje wyraźny zestaw kwalifikacji gościnności akceptowanych w całej branży, a także warto pamiętać, że każdy kraj na świecie ma branżę hotelarską, a umiejętności, których uczysz się w jednym miejscu, łatwo można przenieść na inne. Kariera w hotelarstwie może być kluczem do odkrywania (i opłacania podróży do) nowych krajów, poznawania nowych ludzi i odkrywania nowych kultur, jeśli planujesz podróżować po świecie.

Praca w hotelu może być wymagająca
Praca w hotelu jest wymagająca pod względem czasu. Szczytowe okresy w hotelach przypadają na sezony turystyczne oraz długie weekendy i to jest czas, kiedy oczekuje się, że dasz z siebie110%. Wiedz, że lista personelu działa na zasadzie zmiany, a jeśli jesteś na zmianie, nie możesz się wycofać pod koniec swojej zmiany, chyba że pojawi się twój zastępca.

Jeśli twój zastępca nie dotrze, będziesz musiał kontynuować swoje obowiązki do czasu, aż będą możliwe alternatywne rozwiązania. Będziesz musiał pracować w nocy i w weekendy, tak jak wszyscy inni w hotelu – ale dostaniesz wolne w inne weekendy i dni powszednie – co daje większą elastyczność niż zwykli ludzie pracujący na zwykłych stanowiskach.

Autor postu: jane

bizplan