Polskie hotele to nie tylko wygodne miejsca wypoczynku, ale często także wspaniałe dzieła architektury, na które warto zwrócić uwagę.

Przyciągają one wzrok swoim wyglądem na zewnątrz, a zatrzymują gościa atmosferą panującą wewnątrz.

Czym odznacza się dobry hotel?

Osoby odwiedzające hotele zwracają uwagę przede wszystkim na cenę, ale także na udogodnienia, które w tych budynkach panują.

Prywatna łazienka, dostępna lodówka czy kuchenka mikrofalowa oraz wygląd pokoi są niezwykle ważne i często decydują o tym, czy dana osoba zatrzyma się w hotelu, czy też nie.

Dużą rolę odgrywają także dekoracje, które czynią pomieszczenie przytulniejszym. Przykładem mogą tu być chociażby kolorowe dywany bawełniane, które położone w pokoju hotelowym od razu wzbogacają wystrój. Wstając rano z łóżka nie stajemy na gołej, zimnej podłodze, a na puszystym i miłym dywanie. Nasz komfort podczas pobytu w obcym miejscu od razu się poprawia.

Najpopularniejsze hotele w Polsce

Do jednej z najbardziej znanych sieci polskich hoteli, należy sieć hoteli Puro.

Hotele Puro znajdują się w Gdańsku, Poznaniu, Krakowie, Łodzi i Warszawie. Każdy z tych budynków wygląda inaczej – zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz, co wyróżnia je na tle innych sieci hoteli.

Zazwyczaj sąsiadują one z zabytkowymi budowlami, dlatego muszą się wpasować w otoczenie.

Architekci zaprojektowali je tak, aby swoimi kształtami i gabarytami przypominały historyczne kamieniczki, ale jednocześnie były nowoczesne i w wysokim standardzie.

Drugim polskim hotelem, który na pewno przyciąga wzrok każdego przechodnia, jest Baltic Palace w Pobierowie.

Jego projektantami są Piotr Michalewicz i Mateusz Tański, którzy udowodnili, że nadmorska architektura wcale nie musi być kiczowata i tania oraz, że nie musi też za każdym razem nawiązywać do historii.

Baltic Palace jest wysokim, jednospadowym budynkiem o szklanej elewacji, która oświetlona nadaje mu lekkości i pozwala wpasować się w architekturę modernizmu.

Hotel Poziom, znajdujący się tuż obok ruin zamku w Ogrodzieńcu, powstał na wysokości 511 m n.p.m. i wpasował się w taki sposób w otaczający go krajobraz, że jest mało widoczny. Warty jest jednak zauważenia.

Autor postu: jane

bizplan