Hotele butikowe to na polskiej mapie hotelarskiej swoiste novum. O tym, co odróżnia hotel butikowy od innych obiektów hotelarskich przeczytacie w tym wpisie.

Wielkość obiektu

Hotele butikowe to obiekty stosunkowo niewielkie – posiadają maksymalnie kilkadziesiąt pokoi. Bardzo często wyróżnia je unikalna architektura, co jest możliwe dzięki wykorzystaniu na ich siedzibę starych pałacyków, fabryk, czy pięknych domów. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by taki obiekt powstał w zupełnie nowym budynku, lecz w takim wypadku najczęściej będzie to obiekt projektowany specjalnie na potrzeby obiektu.

Wnętrza

Największym atutem hoteli jest ich unikalny design. Bez względu na przyjęty w hotelowym wnętrzu styl, mamy do czynienia z przemyślanymi rozwiązaniami wnętrzarskimi i funkcjonalnymi. Hotele butikowe zawsze urządzone są bardzo efektownie i bogato, często w stylu glamour lub modern glamour, co ma zapewnić maksymalne poczucie komfortu i wyjątkowości gości. We wnętrzach królują miękkie tkaniny i eleganckie meble. Luksusu nadają wnętrzom również dekoracje ścienne, wśród których znajdują się artystyczne plakaty https://dearsam.pl/ czy tłoczone w barkowe wzory tapety. Natomiast łazienki zastępowane są pokojami kąpielowymi.

Kuchnia

Niewątpliwie to, co odróżnia hotel klasy butikowej od obiektów konkurencji, to wyszukana kuchnia. Zazwyczaj prowadzona jest przez bardzo doświadczonego i utytułowanego szefa. Serwowane posiłki wyglądają niemal jak małe dzieła sztuki a przy tym jedzenie jest prawdziwą ucztą dla kubków smakowych gości. Ze względu na kameralność hotelu i w trosce o dobre samopoczucie gości w restauracjach i barach hotelowych, bez względu na porę, nie obowiązuje strój wieczorowy.

Obsługa gości

W każdym hotelu do dyspozycji gości jest recepcja. W przypadku hoteli butikowych najczęściej oferowane są również usługi concierge, dzięki którym wszystkie potrzeby gości związane z ich pobytem są załatwiane indywidualnie. Goście mogą w ten sposób zamówić nie tylko usługi w ramach oferty hotelowej, lecz również załatwić inne sprawy związane z ich pobytem w określonym miejscu, na przykład zamówić u obsługi hotelowej bilety do lokalnego teatru lub wezwać lekarza na prywatną wizytę.

Ceny noclegów

Pobyt w hotelu butikowym z pewnością nie należy do najtańszych. Na cenę wpływ ma lokalizacja, zakres dodatkowych usług dostępnych na terenie obiektu, pakiet typu all inclusive czy wybrana opcja wyżywienia. W Polsce ceny te kształtują się od około 500 zł za osobę.

Hotele butikowe są prowadzone przez pasjonatów hotelarstwa i sztuki. Pobyt w nich to przyjemność czerpana z pięknych wnętrz, sztuki nowoczesnej i oryginalnego wystroju. Obiekt to z reguły jeden hotel prowadzony przez rodzinę, która działa pod własną marką i samodzielnie nim zarządza.

Autor postu: jane

bizplan