Podróżni przyglądają się wielu czynnikom wybierając idealny hotel na najbliższe wakacje. Niektórzy lubią osobliwy i kameralny klimat pensjonatu, podczas gdy inni szukają niejasnych i unikalnych opcji, takich jak zamek w Irlandii czy domek na drzewie w Big Sur. Dla osób podróżujących, dla których idealnym miejscem na pobyt są ogromne ośrodki z tysiącami pokojów, basenami, a czasem także z ich własnymi centrami handlowymi, mamy kilka ciekawych propozycji. Oto cztery największe kompleksy hotelowe na świecie według liczby pokoi.

1. First World Hotel, Pahang, Malezja

Hotel First World położony jest w regionie Genting Highlands w Malezji i jest największym hotelem na świecie. Oferuje on 7351 pokoi rozmieszczonych między dwiema wieżami. Hotel był pierwszym w Azji Południowo-Wschodniej, który uruchomił e-kiosk i ekspresowe zameldowanie, a obecnie oferuje centrum lifestyle z wieloma sklepami detalicznymi i restauracjami. Obiekt ustanowił rekord Guinnessa dla największego hotelu w 2006 roku, ale stracił tytuł od 2008 do 2015 roku przez hotel Venetian w Las Vegas. Odzyskał tytuł po dodaniu dodatkowych 1,233 pokoi.

2. The Venetian i the Palazzo, Las Vegas
Mimo że stracił tytuł największego hotelu na świecie po siedmiu latach, kompleksowi The Venetian i Palazzo nie brakuje w ekstrawagancji. Siostrzane kurorty oferują imponujące 7 117 pokoi między tymi dwoma obiektami, a także ponad 40 restauracji, światowej klasy spa z ponad 90 gabinetami zabiegowymi i 10 basenami do wyboru, różniącymi się ekskluzywnością i luksusem. Standardowe pokoje, które zaczynają się od 650 i 720 stóp kwadratowych, są jednymi z największych wzdłuż The Strip, co dodaje luksusu każdemu odwiedzającemu.

3. MGM Grand + Signature, Las Vegas

To, co było największym hotelem od 1993 do 2006 roku (z ponad 6800 pokojami), nadal zapewnia jedno z najbardziej ekstrawaganckich i zabawnych doświadczeń, jakie można sobie wyobrazić. Dzięki licznym restauracjom z najwybitniejszymi szefami kuchni, 6,5 akrowemu kompleksowi basenów z pięcioma barami i leniwą rzeką oraz spa z centrum fitness, goście nie będą mieli żadnych braków w udogodnieniach. Dla tych, którzy chcą bawić się przez cały dzień i noc, MGM Grand jest domem dla imprez przy basenie “Wet Republic” i nocnego klubu Hakkasan. Dzięki wielu pokazom każdej nocy i rozległemu kasynu odwiedzającym nigdy nie zabraknie rozrywki.

4. City Center, Las Vegas

Kompleks ten obejmuje ponad 6500 pokoi, w tym wieże Aria, Mandarin Oriental, Vdara, Veer Towers i Crystals. Aria to centrum kompleksu z 4 004 pokojami, 16 restauracjami, siedmioma barami, pięcioma basenami, spa, centrum fitness i dużym kasynem. Mandarin Oriental to mniejszy, luksusowy hotel ze spa, dwiema restauracjami i basenem, dzięki czemu jest on idealnym miejscem dla osób, które szukają bardziej słonecznych wrażeń. Ostatnim z trzech głównych hoteli kompleksu jest Vdara. Podobnie jak Mandarin Oriental, Vdara nie ma kasyna, dzięki czemu jest spokojna, ale ze względu na fakt, że wszystkie pokoje są urządzone w stylu apartamentów z aneksami kuchennymi, na terenie hotelu nie ma restauracji.

Autor postu: jane

bizplan