Szwedzki stół w hotelach to nie rzadkość

Nasz ubiór jest często uzależniony od miejsca, w jakim się znajdujemy. Inaczej ubierzemy się gdy będziemy szli na imprezę, a inaczej gdy zostaniemy zaproszeni do teatru. Tak samo wygląda sprawa z wizytami w hotelu. Jeśli tak się zdarzyło, że w najbliższym czasie będziemy hotelowymi gośćmi lub jesteśmy nimi dość często, ale nie znamy podstawowych zasad dress code’u, warto zapoznać się z kilkoma wskazówkami. Hotel 5-gwiazdkowy jest w każdym przypadku renomowanym miejscem, ponieważ posiada maksymalną notę i spełnia wszelkie standardy. W dobrym tonie jest więc, abyśmy i my potrafili zachowywać się w takim miejscu jak należy i posiadali odpowiedni ubiór. Jeśli hotel posiada basen, możemy tam chodzić w klapkach i w stroju przeznaczonym do kąpieli, jeśli jednak zamierzalibyśmy przyjść tak ubrani na hotelowy posiłek, będzie to już uznane za faux pas. Warto więc dokładnie zwrócić uwagę na to, jak w odpowiedni sposób się ubrać, gdy z własnego pokoju wyjdziemy do jadalni na któryś z posiłków.

Strój zależny od posiłku

W przypadku śniadania ważne jest to, aby po przebudzeniu zadbać o swój wygląd. Nie chcemy przecież straszyć innych hotelowych gości. Tak samo jest w przypadku samego ubioru. Nie wypada pojawiać się w prześwitujących sukienkach lub w zbyt krótkich spodenkach. Jeśli chodzi o obiad, to zdecydowanie nie na miejscu jest przychodzenie na ten posiłek prosto z basenu czy plaży mając na sobie strój kąpielowy i nieodpowiednie obuwie. Jeśli preferujemy luźny ubiór, wystarczą długie spodnie i zwykły T-shirt. Inaczej ma się sprawa w przypadku kolacji, ubrany garnitur w przypadku mężczyzny i stosowna sukienka w przypadku kobiety będzie stawiała nas w dobrym świetle przed obsługą i innymi gośćmi. Warto też pamiętać, aby nie przesadzać z alkoholem. Sama kolacja z winem w hotelu jest w dobrym tonie, jednak zdecydowanie wystarczy tutaj symboliczna lampka lub dwie. Oczywiście strój zależy też od renomy hotelowej restauracji. W przypadku gdy ta, w której przebywamy była wielokrotnie nagradzana, dobrze jest pokazać się na posiłku w stroju biznesowym. Wszystkie 5-gwiazdkowe hotele zwykle wymagają eleganckiego ubioru swoich gości, w ten sposób dbają o renomę tego miejsca.

Czy każde buty są dozwolone

Jeśli jesteśmy gośćmi hotelu, który znajduje się w nadmorskiej miejscowości, od razu będzie widać, że góruje tutaj inny styl ubioru niż w przypadku hotelu z pięcioma gwiazdkami w centrum największych miast w kraju. Co innego pojawić się w klapkach nad morzem, a co innego pokazać się w sandałach w miejskiej restauracji. Nie będzie to o nas świadczyło najlepiej, warto więc nie lekceważyć dress code’u. Cały czas warto stawiać na pierwszym miejscu to, jak czujemy się w danym stroju. Jeśli nasze obuwie nas obcierają to nie warto męczyć się w nich przez całą kolację, lub nawet bal jeśli hotel zapewnia takie atrakcje. Może przecież być tak, że zostaniemy zaproszeni na wieczorną potańcówkę. Wtedy taniec czy nawet siedzenie w zbyt małych butach nie dość, że pogorszy nasze samopoczucie, to w dodatku może sprawić, że nabawimy się urazów stóp lub nawet kręgosłupa. Zachowajmy więc we wszystkim umiar i nie popadajmy ze skrajności w skrajność. Dobre wychowanie to jedno, ale ważny jest też nasz komfort.

Autor postu: jane

bizplan