Hotele są kierowane na wiele rynków i mogą być klasyfikowane zgodnie z rynkiem, z których starają się przyciągnąć swoich gości. Typowe rynki obejmują hotele biznesowe, lotniska, apartamenty, ośrodki wypoczynkowe, resorty, hotele kongresowe i konferencyjne.

Hotele biznesowe: Hotele te są największą grupą typów hoteli i przede wszystkim obsługują podróżujących służbowo i zwykle znajdują się w śródmiejskich lub biznesowych dzielnicach. Chociaż hotele biznesowe służą przede wszystkim osobom podróżującym służbowo, wiele grup turystycznych, turystów indywidualnych i małych grup konferencyjnych uważa te hotele za atrakcyjne. Udogodnienia dla gości w hotelach biznesowych mogą obejmować bezpłatne gazety, poranną kawę, bezpłatne lokalne połączenia telefoniczne, szybki dostęp do Internetu itp.

Hotele lotniskowe: Ten typ hoteli zazwyczaj jest kierowany do klientów biznesowych, pasażerów linii lotniczych z nocnymi przesiadkami lub odwołanymi lotami oraz do załóg linii lotniczych lub personelu. Niektóre hotele mogą oferować bezpłatny transport między hotelem a lotniskiem. Niektóre hotele lotniskowe pobierają opłatę za godzinę, zamiast normalnych opłat za noce.

Hotele Apartamentowe: tego rodzaju hotele są najnowszym trendem i najszybciej rozwijającymi się segmentami w branży hotelarskiej. Takie hotele mają salon i oddzielną sypialnię. Specjaliści, tacy jak księgowi, prawnicy, ludzie biznesu i dyrektorzy wykonawczy, uważają, że hotele apartamentowe są szczególnie atrakcyjne, ponieważ mogą pracować, a także bawić się w obszarze obok sypialni.

Hotele Przedłużonego Pobytu: Taki hotel jest nieco podobny do hoteli apartamentowych, ale zazwyczaj oferuje udogodnienia kuchenne w pokoju. Tego rodzaju hotele są przeznaczone dla osób, które chcą zostać dłużej niż tydzień i nie chcą wydawać pieniędzy na usługi hotelowe.

Apartamenty z Obsługą: oferują długoterminowe lub stałe zakwaterowanie dla gościa. Zwykle gość zawiera umowę najmu z hotelem przez co najmniej miesiąc do roku. Ogólnie pokoje obejmują pokój dzienny, sypialnię, kuchnię, prywatny balkon, pralkę, przybory kuchenne itp. W przeciwieństwie do zwykłych hoteli Apartament z obsługą oferuje jedynie cotygodniową usługę sprzątania.

Resorty: są zwykle położone w górach, na wyspie lub w innych egzotycznych miejscach z dala od miasta. Hotele te mają obiekty rekreacyjne, dekoracje, golf, tenis, żeglarstwo, narciarstwo i baseny. Resorty zapewniają przyjemne i niezapomniane wrażenia, które zachęcają gości do powrotu do ośrodka.

Bed and Breakfast / Domy Gościnne: Są to domy z pokojami zamienionymi na obiekty noclegowe, mogą one pomieścić od 1 do 10 pokoi. Są również znane jako “Home Stay’s”. Właściciel pensjonatu zwykle pozostaje na terenie obiektu i jest odpowiedzialny za śniadanie dla gości.

Autor postu: jane

bizplan